Блог - NEWS Meder - Новости МЕДЕР

Четверг, 25.04.2024
Ukrainiancontet.at.ua
Меню сайта
Категории раздела
Програмування [35]
Мови веб-програмування [5]
О компании [0]
Новости игры
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Інтегрована середовище розробки, IDE (англ. Integrated development environment) — комплекс програмних засобів, що використовується програмістами для розробки програмного забезпечення (ПО).

Середовище розробки включає в себе:
текстовий редактор,
компілятор і/або інтерпретатор,
засоби автоматизації складання,
відладчик.

Іноді містить також засоби для інтеграції з системами керування версіями та різноманітні інструменти для спрощення конструювання графічного інтерфейсу користувача. Багато сучасні середовища розробки також включають браузер класів, інспектор об'єктів і діаграму ієрархії класів — для використання при об'єктно-орієнтованої розробки. IDE зазвичай призначені для декількох мов програмування — такі як IntelliJ IDEA, NetBeans, Eclipse, Qt Creator, Geany, Embarcadero RAD Studio, Code::Blocks, Xcode або Microsoft Visual Studio, але є і IDE для одного визначеного мови програмування — як, наприклад, Visual Basic, Delphi, Dev-C++.

Приват ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 549 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Вихідний код (також вихідний текст) — текст комп'ютерної програми на якій-небудь мові програмування або мовою розмітки, який може бути прочитаний людиною. В узагальненому сенсі — будь-які вхідні дані для транслятора. Вихідний код транслюється в виконуваний код цілком до запуску програми за допомогою компілятора, або може виконуватися відразу за допомогою інтерпретатора.

Вихідний код або використовується для отримання об'єктного коду або виконується інтерпретатором. Зміни ніколи не виконуються над об'єктним кодом, тільки над вихідним, з подальшим повторним перетворенням в об'єктний.

Інше важливе призначення коду в якості опису програми. З текстом програми можна відновити логіку її поведінки. Для полегшення розуміння вихідного коду використовуються коментарі. Існують також інструментальні засоби, що дозволяють автоматично отримувати документацію з вихідного коду — т. зв. генератори документації.

Крім того, вихідний код має багато інших застосувань. Він ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 425 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Метод розробки динамічних систем (Dynamic Systems Development Method, DSDM) - це головним чином методика розробки програмного забезпечення, що базується на концепції швидкої розробки додатків (Rapid Application Development, RAD). У 2007 році DSDM став основним підходом до управління проектом і розробки додатків[]. DSDM - це ітеративний і інкрементний підхід, який надає особливого значення тривалого участі в процесі користувача/споживача.

Мета методу - здати готовий проект вчасно і вкластися в бюджет, але в той же час регулюючи зміни вимог до проекту під час його розробки. DSDM входить в сімейство гнучкої методології розробки програмного забезпечення, а також розробок, що не входять у сферу інформаційних технологій.

Остання версія DSDM називається DSDM Atern. Назва Atern - це скорочення від Arctic Tern (пер. Полярна крачка). Полярна крачка - птиця, яка може подорожувати на великі відстані. Вона символізує безліч аспектів методу, наприклад визначення пріорите ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 473 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Розробка через тестування (англ. test-driven development, TDD) — техніка розробки програмного забезпечення, яка ґрунтується на повторенні дуже коротких циклів розробки: спочатку пишеться тест, що покриває бажана зміна, потім пишеться код, який дозволить пройти тест, і під кінець проводиться рефакторинг нового коду до відповідних стандартів. Кент Бек, який вважається винахідником цієї техніки, стверджував у 2003 році, що розробка через тестування заохочує простий дизайн і вселяє впевненість (англ. inspires confidence)[].

У 1999 році при своїй появі розробка через тестування була тісно пов'язана з концепцією «спочатку тест» (англ. test-first), застосовуваної в екстремальному програмуванні[], однак пізніше виділилася як незалежна методологія.[].

Тест — це процедура, яка дозволяє або підтвердити, або спростувати працездатність коду. Коли програміст перевіряє працездатність розробленого ним коду, він виконує тестування вручну.

Розробка через тестування ви ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 607 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Конфігураційне управління (англ. software configuration management, SCM) в програмної інженерії — комплекс методів, спрямованих на систематичний облік змін, внесених розробниками в програмний продукт в процесі його розробки та супроводу, збереження цілісності системи після змін, запобігання небажаних і непередбачуваних ефектів, формалізацію процесу внесення змін.

В цілому, конфігураційне управління відповідає на запитання: «Хто вже зробив щось, як нам це відтворити?»

Спочатку управління конфігурацією застосовувалося в програмуванні. Під конфігурацією розумівся склад деталей кінцевого продукту та «взаємне розташування частин» фізичної вироби. Таким чином, конфігурацією можна управляти, контролюючи документи, що описують кінцевий продукт, вимоги до нього, всю його проектну та технологічну документацію.

У зв'язку з високою динамічністю сфери розробки ПО, в ній конфігураційне управління особливо корисно. До процедур можна віднести створення резервних коп ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 482 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Управління проектами — відповідно з визначенням національним стандартом ANSI PMBoK — область діяльності, в ході якої визначаються і досягаються чіткі цілі проекту при балансуванні між обсягом робіт, ресурсами (такими, як гроші, праця, матеріали, енергія, простір та ін), часом, якістю та ризиками. Ключовим фактором успіху проектного управління є наявність чіткого заздалегідь визначеного плану, мінімізації ризиків і відхилень від плану, ефективного управління змінами (на відміну від процесного, функціонального управління, управління рівнем послуг).

Продуктами проекту можуть бути продукція підприємства або організації (результати наукових і маркетингових досліджень, проектно-конструкторська і технологічна документація на нове виріб, розроблені для замовника) і рішення різних внутрішніх виробничих завдань (наприклад, підвищення якості продукції і ефективності організації праці, оптимізація фінансових потоків).

Управління проектами є частиною системи менеджменту ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 465 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Управління вимогами до програмного забезпечення (англ. software requirements management) — процес, що включає ідентифікацію, виявлення, документування, аналіз, відстеження, пріоритизацію вимог, досягнення угоди по вимогам і потім управління змінами та інформування відповідних зацікавлених осіб. Управління вимогами — безупинний процес протягом усього проекту розробки програмного забезпечення.

Мета управління вимог полягає в тому, щоб гарантувати, що організація документує, перевіряє і задовольняє потреби та очікування її клієнтів і внутрішніх або зовнішніх зацікавлених осіб. Управління вимогами починається з виявлення і аналізу цілей і обмежень клієнта. Управління вимогами, далі, включає підтримку вимог, інтеграцію вимог і організацію роботи з вимогами та супутньою інформацією, що поставляється разом з вимогами.

Встановлена таким чином відслідкування вимог використовується для того, щоб повідомляти зацікавлених учасників про їх виконання, з точки зору їх від ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 876 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Автоматное програмування — це парадигма програмування, при використанні якої програма або її фрагмент осмислюється як модель якогось формального автомата.

В залежності від конкретної задачі в автоматном програмуванні можуть використовуватися як кінцеві автомати, так і автомати з більш складною будовою.

Визначальними для автоматного програмування є наступні особливості:
часовий період виконання програми розбивається на кроки автомата, кожна з яких являє собою виконання певної (однієї і тієї ж для кожного кроку) секції коду з єдиною точкою входу; така секція може бути оформлена, наприклад, у вигляді окремої функції і може бути розділена на підсекції, відповідні окремим станам або категорій станів
передача інформації між кроками автомата здійснюється лише через явне безліч змінних, званих станом автомата; між кроками автомата програма (або її частина, оформлена в автоматном стилі) не може містити неявних стану елементів, таких як значення локальних змінн ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 491 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Сервіс-орієнтована архітектура (SOA, англ. service-oriented architecture) — модульний підхід до розробки програмного забезпечення, заснований на використанні розподілених, слабо пов'язаних (англ. loose coupling) замінних компонентів, оснащених стандартизованими інтерфейсами для взаємодії за стандартизованими протоколами.

Програмні комплекси, розроблені відповідно до сервіс-орієнтованою архітектурою, зазвичай реалізуються як набір веб-служб, взаємодіючих за протоколом SOAP, але існують і інші реалізації (наприклад, на базі jini, CORBA, на основі REST).

Інтерфейси компонентів в сервіс-орієнтованої архітектури інкапсулюють деталі реалізації (операційну систему, платформу, мова програмування) від інших компонентів, таким чином забезпечуючи комбінування і багаторазове використання компонентів для побудови складних розподілених програмних комплексів, забезпечуючи незалежність від використовуваних платформ та інструментів розробки, сприяючи масштабованості і керов ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 494 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Реактивне програмування — парадигма програмування, орієнтована на потоки даних та розповсюдження змін. Це означає, що повинна існувати можливість легко висловлювати статичні і динамічні потоки даних, а також те, що нижележащая модель виконання повинна автоматично поширювати зміни завдяки потоку даних.

Наприклад, імперативний програмуванні присвоювання a := b + c буде означати, що змінної a буде присвоєно результат виконання операції b + c, використовуючи поточні (на момент обчислення) значення змінних. Пізніше значення змінних b і c можуть бути змінені без будь-якого впливу на значення змінної a.

У реактивному ж програмуванні значення a буде автоматично перераховано, ґрунтуючись на нових значеннях.

Сучасні табличні процесори являють собою приклад реактивного програмування. Комірки таблиці можуть містити рядкові значення або формулу виду «=B1+C1», значення якої буде обчислено виходячи з значень відповідних комірок. Коли значення одного із залежних клі ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 519 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 »
Вход на сайт

Поиск
Интернет
Здоровье
Афиша
Ситуация на восток
Религия
Архив записей
Каталог сайтов Всего.RU
Рейтинг@Mail.ru
Copyright Ukrainiancontet.at.ua © 2024
uCozЯндекс.Метрика