Понедельник, 29.04.2024
Ukrainiancontet.at.ua
Меню сайта
Категории раздела
Програмування [35]
Мови веб-програмування [5]
О компании [0]
Новости игры
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2015 » Октябрь » 25 » Подієво-орієнтоване програмування
23:21
Подієво-орієнтоване програмування
Подієво-орієнтоване програмування (англ. event-driven programming; надалі СОП) — парадигма програмування, в якій виконання програми визначається подіями — діями користувача (клавіатура, миша), повідомленнями інших програм і потоків, подіями операційної системи (наприклад, надходженням мережевого пакету).

СОП можна також визначити як спосіб побудови комп'ютерної програми, при якому в коді (як правило, в головній функції програми) явним чином виділяється головний цикл програми, тіло якого складається з двох частин: вибірки події та обробки події.

Як правило, в реальних завданнях виявляється неприпустимим тривале виконання обробника події, оскільки при цьому програма не може реагувати на інші події. У зв'язку з цим при написанні подієво-орієнтованих програм часто застосовують автоматное програмування.

Подійно-орієнтованого програмування, як правило, застосовується в трьох випадках:
при побудові користувальницьких інтерфейсів (в тому числі графічних);
при створенні серверних додатків в разі, якщо з тих чи інших причин небажано породження обслуговуючих процесів;
при програмуванні ігор, в яких здійснюється управління безліччю об'єктів.

Подієво-орієнтоване програмування застосовується в серверних додатках для вирішення проблеми масштабування на 10000 одночасних з'єднань і більше.

В серверах, побудованих за моделлю «один потік на з'єднання», проблеми з масштабністю виникають по наступним причинах:
занадто великі накладні витрати на структури даних операційної системи, необхідні для опису однієї задачі (сегмент стану задачі, стек);
занадто великі накладні витрати на перемикання контекстів.

Філософської передумовою для відмови від потокової моделі серверів може служити вислів Алана Коксу: «Комп'ютер — це кінцевий автомат. Потокове програмування потрібно тим, хто не вміє програмувати кінцеві автомати»[].

Серверний додаток при подієво-орієнтованому програмуванні реалізується на системному виклику, одержуючому події одночасно від багатьох дескрипторів (мультиплексування). При обробці подій використовуються виключно неблокирующие операції вводу-виводу, щоб ні один дескриптор не перешкоджав обробки подій від інших дескрипторів.

Для мультиплексування сполук можуть бути використані такі засоби операційної системи:
select (більшість UNIX-систем). Погано масштабується, з-за того, що список дескрипторів представлений у вигляді бітової карти;
poll і epoll (Linux);
kqueue (FreeBSD);
/dev/poll (Solaris);
IO completion port (Windows);
POSIX AIO на поточний момент тільки для операцій дискового введення-виведення;
io submit і eventfd для операцій дискового введення-виведення.

Веб-сервери:
Node.js
з nginx
або lighttpd
Проксі-сервери:
Кальмари

У сучасних мовах програмування події і обробники подій є центральною ланкою реалізації графічного інтерфейсу користувача. Розглянемо, наприклад, взаємодія програми з подіями від миші. Натискання правої клавіші миші викликає системне переривання, що запускає певну процедуру всередині операційної системи. У цій процедурі відбувається пошук вікна, що знаходиться під курсором миші. Якщо вікно знайдено, то ця подія надсилається в чергу обробки повідомлень цього вікна. Далі, в залежності від типу вікна, можуть генеруватися додаткові події. Наприклад, якщо вікно є кнопкою миші (Windows всі графічні елементи є вікнами), то додатково генерується подія натискання на кнопку. Відмінність останнього події в тому, що воно більш абстрактно, а саме, не містить координат курсору, а говорить просто про те, що було вироблено натискання на цю кнопку.

Обробник події може виглядати наступним чином (на прикладі C#):

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
MessageBox.Show("Була натиснута кнопка");
}


Тут обробник події являє собою процедуру, в яку передається параметр sender, як правило містить вказівник на джерело події. Це дозволяє використовувати одну і ту ж процедуру для обробки подій від декількох кнопок, розрізняючи їх за цим параметром.

У мові C# події реалізовані як елемент мови і є членами класів. Механізм подій тут реалізує шаблон проектування Publisher/Subscriber. Приклад оголошення події:

public class MyClass
{
public event EventHandler MyEvent;
}

Тут EventHandler — делегат, який визначає тип процедури обробника подій. Підписка на подію проводиться наступним чином:

myClass.MyEvent += new EventHandler(Handler);

Тут myClass — екземпляр класу MyClass, Handler — процедура-обробник. Подія може мати необмежену кількість обробників. При додаванні обробника події він додається в спеціальний стек, а при виникненні події викликаються всі обробники за їх порядку в стеку. Відписка від події, тобто видалення обробника проводиться аналогічно, але з використанням оператора «-=».

Різні мови програмування підтримують СОП різною мірою. Найбільш повною підтримкою подій мають такі мови (неповний список):
Perl (події і демони DAEMON, і їх пріоритети PRIO),[]
Delphi (мова програмування),
ActionScript 3.0,
C# (події event)[3],
JavaScript (дії користувача).

Решта мов, більшої їх частини, підтримують події як обробку виняткових ситуацій.
Категория: Програмування | Просмотров: 446 | Добавил: Admin | Теги: Подієво-орієнтоване програмування | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт

Поиск
Интернет
Здоровье
Афиша
Ситуация на восток
Религия
Архив записей
Каталог сайтов Всего.RU
Рейтинг@Mail.ru
Copyright Ukrainiancontet.at.ua © 2024
uCozЯндекс.Метрика