Блог - NEWS Meder - Новости МЕДЕР

Пятница, 03.05.2024
Ukrainiancontet.at.ua
Меню сайта
Категории раздела
Програмування [35]
Мови веб-програмування [5]
О компании [0]
Новости игры
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Подієво-орієнтоване програмування (англ. event-driven programming; надалі СОП) — парадигма програмування, в якій виконання програми визначається подіями — діями користувача (клавіатура, миша), повідомленнями інших програм і потоків, подіями операційної системи (наприклад, надходженням мережевого пакету).

СОП можна також визначити як спосіб побудови комп'ютерної програми, при якому в коді (як правило, в головній функції програми) явним чином виділяється головний цикл програми, тіло якого складається з двох частин: вибірки події та обробки події.

Як правило, в реальних завданнях виявляється неприпустимим тривале виконання обробника події, оскільки при цьому програма не може реагувати на інші події. У зв'язку з цим при написанні подієво-орієнтованих програм часто застосовують автоматное програмування.

Подійно-орієнтованого програмування, як правило, застосовується в трьох випадках:
при побудові користувальницьких інтерфейсів (в тому ч ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 447 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

В інформатиці паралелізм — це властивість систем, при якій кілька обчислень виконуються одночасно, і при цьому, можливо, взаємодіють один з одним. Обчислення можуть виконуватися на декількох ядрах одного чіпа витісняють з поділом часу потоків на одному процесорі, або виконуватися на фізично окремих процесорах. Для виконання паралельних обчислень розроблено ряд математичних моделей, у тому числі мережі Петрі, обчислення процесів, моделі паралельних випадкових доступів до обчислень і моделі акторів.

Слід зазначити, що в англомовній літературі для опису поняття паралелізму в комп'ютерних науках використовуються два терміни: Concurrency (одночасність) і Parallelism (паралелізм). Між ними є деяка відмінність, про що буде сказано нижче. У російськомовній літературі для обох цих термінів використовується тільки один переклад: паралелізм, що створює певні термінологічні труднощі.

Оскільки обчислення в паралельних системах взаємодіють один з одним, число можливих шл ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 436 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

В інформатиці відображення або рефлексія (холоним інтроспекції, англ. reflection) означає процес, під час якого програма може відслідковувати і модифікувати власну структуру і поведінку під час виконання. Парадигма програмування, покладена в основу відображення, називається рефлексивним програмуванням. Це один з видів метапрограммирования[].

У більшості сучасних комп'ютерних архітектур програмні інструкції (код) зберігаються як дані. Різниця між кодом і даними в тому, що виконуючи код, комп'ютери обробляють дані. Тобто інструкції виконуються, а дані обробляються так, як наказано цими інструкціями. Однак програми, написані з допомогою деяких мов, здатні обробляти власні інструкції як дані і виконувати, таким чином, рефлексивні модифікації. Такі самомодифицирующиеся програми в основному створюються з допомогою високорівневих мов програмування, що використовують віртуальні машини (наприклад, Smalltalk, скриптові мови). У меншій мірі рефлексія використовується у мовах ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 419 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Автоматизація процесу програмування — відсторонення людини від процесу написання програмного коду, як повністю, так і частково. Досягається шляхом:
розробки інструментарію для формулювання і постановки завдання від людини машині (людино-машинну мову),
поданням коштів даного інструменту в термінах області спеціалізації людини-оператора,
розробки аналізатора вхідних даних (отриманих засобами інструментарію описаного вище) і генерації коду кінцевого мовою машинного рівня,
інтеграції систем обліку і корекції допущених помилок (системи ШІ).
Категория: Програмування | Просмотров: 392 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Мовно-орієнтоване програмування (ЯОП) (англ. Language Oriented Programming), також Расходящаяся розробка (англ. middle out development), також метаязыковая абстракція[en], Розробка, яка спирається на предметно-специфічну мову (англ. DSL-Based Development)[] — парадигма програмування, полягає в розбитті процесу розробки програмного забезпечення на стадії розробки предметно-орієнтованих мов (DSL) та опису власне рішення завдання з їх використанням. Стадії можуть вестися послідовно або паралельно, одноразово або рекурсивно; DSL можуть бути реалізовані залежно або незалежно від базової мови[⇨] і мати одну або безліч реалізацій.

ЯОП призначений для поділу складнощів: машино-орієнтована частина коду (низькорівнева функціональність) і людино-орієнтована (власне рішення прикладної задачі) розробляються незалежно один від одного, що виключає експонентний ріст результуючої складності розробки всього проекту і вирішує проблему складності як фундаментальну проблему програмува ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 431 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Метапрограмування — вид програмування, пов'язаний зі створенням програм, які породжують інші програми як результат своєї роботи[1] (зокрема, на стадії компіляції їх вихідного коду), або програм, які змінюють себе під час виконання (самомодифицирующийся код). Перше дозволяє одержувати програми при менших витратах часу і зусиль на кодування, ніж якщо б програміст писав їх вручну цілком, друга дозволяє поліпшити властивості коду (розмір і швидкодія).

При цьому підході код програми не пишеться вручну, а створюється автоматично програмою-генератором на основі іншої, більш простої програми.

Такий підхід набуває сенс, якщо при програмуванні виробляються різні додаткові правила (більш високорівневі парадигми, виконання вимог зовнішніх бібліотек, стереотипні методи реалізації певних функцій тощо). При цьому частина коду втрачає змістовний сенс і стає лише механічним виконанням правил. Коли ця частина стає значною, виникає думка задавати вручну лише змістовну частину ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 428 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Програмування потоків даних (англ. dataflow programming) — підхід до програмування, при якому програма моделюється у вигляді орієнтованого графа потоку даних між операціями, подібного діаграми потоку даних. Розвивається в програмної інженерії з 1970-х років[].

Природне візуальне уявлення поряд з підтримкою паралелізму є двома привабливими для розробників властивостями даної парадигми[]. Зрозуміло, програмування потоків даних необов'язково пов'язане з інструментами візуального програмування.

Програмісти Unix знайомі з програмуванням потоків даних, так як в командній оболонці цієї системи застосовуються іменовані канали та інші подібні засоби межпроцессного взаємодії

Основою роботи програм потоків даних (dataflow) є активація обчислень на вузлах (node), які можна вважати чорними ящиками, що викликається змінами, оновленнями вхідних даних. Вузол (моделі — вершина графа) представляє з себе елемент, який здійснює обробку даних на вході, перетворюючи їх в ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 451 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Програмування в обмеженнях (або програмування обмеженнями) є парадигмою програмування, в якій відношення між змінними вказані у формі обмежень. Обмеження відрізняються від загальних примітивів мов імперативного програмування тим, що вони визначають не послідовність кроків для виконання, а властивості шуканого рішення. Це робить програмування в обмеженнях формою декларативного програмування. Обмеження, які використовуються в програмуванні в обмеженнях, бувають різних видів: ті, які використовуються в задачі задоволення обмежень (наприклад, «А або В істинно»), ті, які вирішуються симплекс-алгоритму (наприклад, «x ≤ 5») та інші. Обмеження, як правило, вбудовані в мову програмування або здійснюються через окремі програмні бібліотеки.

Програмування в обмеженнях тісно пов'язане з теорією задоволення обмежень, яка пропонує зручний апарат і просту формальну схему для подання і розв'язання комбінаторних задач штучного інтелекту.

Програмування в обмеженнях почалося з ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 469 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Логічне програмування — парадигма програмування, заснована на автоматичному доказі теорем, а також розділ дискретної математики, що вивчає принципи логічного виведення інформації на основі певних фактів і правил виводу. Логічне програмування засноване на теорії та апараті математичної логіки з використанням математичних принципів резолюцій.

Найвідомішим мовою логічного програмування Prolog є.

Першою мовою логічного програмування мова Planner (див. огляд Шапіро (Ehud Shapiro) [1989]), у якому була закладена можливість автоматичного виводу результату даних і заданих правил перебору варіантів (сукупність яких називалася планом). Planner використовувався для того, щоб знизити вимоги до обчислювальних ресурсів (з допомогою бэктрекинга — пошуку з поверненням) і забезпечити можливість виводу фактів, без активного використання стека. Потім був розроблений мовою Prolog, який не вимагав плану перебору варіантів і був, в цьому сенсі, спрощенням мови Planner.

Ві ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 464 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

РЕФАЛ (Рекурсивних Функцій Алгоритмічний) — один з найстаріших функціональних мов програмування, орієнтований на символьні обчислення: опрацювання символьних рядків (наприклад, алгебраїчні викладення); переклад з однієї мови (штучного чи природного) на інший; вирішення проблем, пов'язаних з штучним інтелектом. Поєднує в собі математичну простоту з практичною спрямованістю на написання великих і складних програм.

Відмінною рисою мови є використання зіставлення зі зразком і переписування термів як основного способу визначення функцій.

Програма на Рефале може складатися з одного або декількох модулів (файлів), кожен з яких, у свою чергу, складається з функцій.

Рефал-функція являє собою упорядкований набір речень, що складаються із зразка та шаблону. На вхід функції подається деякий вираз; обчислення функції полягає в зіставленні вираження почергово зразками, взятими з першого, другого і т. д. пропозицій. Якщо чергове зіставлення проходить успішно, то на ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 451 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 »
Вход на сайт

Поиск
Интернет
Здоровье
Афиша
Ситуация на восток
Религия
Архив записей
Каталог сайтов Всего.RU
Рейтинг@Mail.ru
Copyright Ukrainiancontet.at.ua © 2024
uCozЯндекс.Метрика