Воскресенье, 05.05.2024
Ukrainiancontet.at.ua
Меню сайта
Категории раздела
Програмування [35]
Мови веб-програмування [5]
О компании [0]
Новости игры
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » Програмування
Управління проектами — відповідно з визначенням національним стандартом ANSI PMBoK — область діяльності, в ході якої визначаються і досягаються чіткі цілі проекту при балансуванні між обсягом робіт, ресурсами (такими, як гроші, праця, матеріали, енергія, простір та ін), часом, якістю та ризиками. Ключовим фактором успіху проектного управління є наявність чіткого заздалегідь визначеного плану, мінімізації ризиків і відхилень від плану, ефективного управління змінами (на відміну від процесного, функціонального управління, управління рівнем послуг).

Продуктами проекту можуть бути продукція підприємства або організації (результати наукових і маркетингових досліджень, проектно-конструкторська і технологічна документація на нове виріб, розроблені для замовника) і рішення різних внутрішніх виробничих завдань (наприклад, підвищення якості продукції і ефективності організації праці, оптимізація фінансових потоків).

Управління проектами є частиною системи менеджменту ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 468 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Управління вимогами до програмного забезпечення (англ. software requirements management) — процес, що включає ідентифікацію, виявлення, документування, аналіз, відстеження, пріоритизацію вимог, досягнення угоди по вимогам і потім управління змінами та інформування відповідних зацікавлених осіб. Управління вимогами — безупинний процес протягом усього проекту розробки програмного забезпечення.

Мета управління вимог полягає в тому, щоб гарантувати, що організація документує, перевіряє і задовольняє потреби та очікування її клієнтів і внутрішніх або зовнішніх зацікавлених осіб. Управління вимогами починається з виявлення і аналізу цілей і обмежень клієнта. Управління вимогами, далі, включає підтримку вимог, інтеграцію вимог і організацію роботи з вимогами та супутньою інформацією, що поставляється разом з вимогами.

Встановлена таким чином відслідкування вимог використовується для того, щоб повідомляти зацікавлених учасників про їх виконання, з точки зору їх від ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 879 | Добавил: Adminn | Дата: 26.10.2015 | Комментарии (0)

Автоматное програмування — це парадигма програмування, при використанні якої програма або її фрагмент осмислюється як модель якогось формального автомата.

В залежності від конкретної задачі в автоматном програмуванні можуть використовуватися як кінцеві автомати, так і автомати з більш складною будовою.

Визначальними для автоматного програмування є наступні особливості:
часовий період виконання програми розбивається на кроки автомата, кожна з яких являє собою виконання певної (однієї і тієї ж для кожного кроку) секції коду з єдиною точкою входу; така секція може бути оформлена, наприклад, у вигляді окремої функції і може бути розділена на підсекції, відповідні окремим станам або категорій станів
передача інформації між кроками автомата здійснюється лише через явне безліч змінних, званих станом автомата; між кроками автомата програма (або її частина, оформлена в автоматном стилі) не може містити неявних стану елементів, таких як значення локальних змінн ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 495 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Сервіс-орієнтована архітектура (SOA, англ. service-oriented architecture) — модульний підхід до розробки програмного забезпечення, заснований на використанні розподілених, слабо пов'язаних (англ. loose coupling) замінних компонентів, оснащених стандартизованими інтерфейсами для взаємодії за стандартизованими протоколами.

Програмні комплекси, розроблені відповідно до сервіс-орієнтованою архітектурою, зазвичай реалізуються як набір веб-служб, взаємодіючих за протоколом SOAP, але існують і інші реалізації (наприклад, на базі jini, CORBA, на основі REST).

Інтерфейси компонентів в сервіс-орієнтованої архітектури інкапсулюють деталі реалізації (операційну систему, платформу, мова програмування) від інших компонентів, таким чином забезпечуючи комбінування і багаторазове використання компонентів для побудови складних розподілених програмних комплексів, забезпечуючи незалежність від використовуваних платформ та інструментів розробки, сприяючи масштабованості і керов ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 498 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Реактивне програмування — парадигма програмування, орієнтована на потоки даних та розповсюдження змін. Це означає, що повинна існувати можливість легко висловлювати статичні і динамічні потоки даних, а також те, що нижележащая модель виконання повинна автоматично поширювати зміни завдяки потоку даних.

Наприклад, імперативний програмуванні присвоювання a := b + c буде означати, що змінної a буде присвоєно результат виконання операції b + c, використовуючи поточні (на момент обчислення) значення змінних. Пізніше значення змінних b і c можуть бути змінені без будь-якого впливу на значення змінної a.

У реактивному ж програмуванні значення a буде автоматично перераховано, ґрунтуючись на нових значеннях.

Сучасні табличні процесори являють собою приклад реактивного програмування. Комірки таблиці можуть містити рядкові значення або формулу виду «=B1+C1», значення якої буде обчислено виходячи з значень відповідних комірок. Коли значення одного із залежних клі ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 522 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Подієво-орієнтоване програмування (англ. event-driven programming; надалі СОП) — парадигма програмування, в якій виконання програми визначається подіями — діями користувача (клавіатура, миша), повідомленнями інших програм і потоків, подіями операційної системи (наприклад, надходженням мережевого пакету).

СОП можна також визначити як спосіб побудови комп'ютерної програми, при якому в коді (як правило, в головній функції програми) явним чином виділяється головний цикл програми, тіло якого складається з двох частин: вибірки події та обробки події.

Як правило, в реальних завданнях виявляється неприпустимим тривале виконання обробника події, оскільки при цьому програма не може реагувати на інші події. У зв'язку з цим при написанні подієво-орієнтованих програм часто застосовують автоматное програмування.

Подійно-орієнтованого програмування, як правило, застосовується в трьох випадках:
при побудові користувальницьких інтерфейсів (в тому ч ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 447 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

В інформатиці паралелізм — це властивість систем, при якій кілька обчислень виконуються одночасно, і при цьому, можливо, взаємодіють один з одним. Обчислення можуть виконуватися на декількох ядрах одного чіпа витісняють з поділом часу потоків на одному процесорі, або виконуватися на фізично окремих процесорах. Для виконання паралельних обчислень розроблено ряд математичних моделей, у тому числі мережі Петрі, обчислення процесів, моделі паралельних випадкових доступів до обчислень і моделі акторів.

Слід зазначити, що в англомовній літературі для опису поняття паралелізму в комп'ютерних науках використовуються два терміни: Concurrency (одночасність) і Parallelism (паралелізм). Між ними є деяка відмінність, про що буде сказано нижче. У російськомовній літературі для обох цих термінів використовується тільки один переклад: паралелізм, що створює певні термінологічні труднощі.

Оскільки обчислення в паралельних системах взаємодіють один з одним, число можливих шл ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 436 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

В інформатиці відображення або рефлексія (холоним інтроспекції, англ. reflection) означає процес, під час якого програма може відслідковувати і модифікувати власну структуру і поведінку під час виконання. Парадигма програмування, покладена в основу відображення, називається рефлексивним програмуванням. Це один з видів метапрограммирования[].

У більшості сучасних комп'ютерних архітектур програмні інструкції (код) зберігаються як дані. Різниця між кодом і даними в тому, що виконуючи код, комп'ютери обробляють дані. Тобто інструкції виконуються, а дані обробляються так, як наказано цими інструкціями. Однак програми, написані з допомогою деяких мов, здатні обробляти власні інструкції як дані і виконувати, таким чином, рефлексивні модифікації. Такі самомодифицирующиеся програми в основному створюються з допомогою високорівневих мов програмування, що використовують віртуальні машини (наприклад, Smalltalk, скриптові мови). У меншій мірі рефлексія використовується у мовах ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 419 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Автоматизація процесу програмування — відсторонення людини від процесу написання програмного коду, як повністю, так і частково. Досягається шляхом:
розробки інструментарію для формулювання і постановки завдання від людини машині (людино-машинну мову),
поданням коштів даного інструменту в термінах області спеціалізації людини-оператора,
розробки аналізатора вхідних даних (отриманих засобами інструментарію описаного вище) і генерації коду кінцевого мовою машинного рівня,
інтеграції систем обліку і корекції допущених помилок (системи ШІ).
Категория: Програмування | Просмотров: 392 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

Мовно-орієнтоване програмування (ЯОП) (англ. Language Oriented Programming), також Расходящаяся розробка (англ. middle out development), також метаязыковая абстракція[en], Розробка, яка спирається на предметно-специфічну мову (англ. DSL-Based Development)[] — парадигма програмування, полягає в розбитті процесу розробки програмного забезпечення на стадії розробки предметно-орієнтованих мов (DSL) та опису власне рішення завдання з їх використанням. Стадії можуть вестися послідовно або паралельно, одноразово або рекурсивно; DSL можуть бути реалізовані залежно або незалежно від базової мови[⇨] і мати одну або безліч реалізацій.

ЯОП призначений для поділу складнощів: машино-орієнтована частина коду (низькорівнева функціональність) і людино-орієнтована (власне рішення прикладної задачі) розробляються незалежно один від одного, що виключає експонентний ріст результуючої складності розробки всього проекту і вирішує проблему складності як фундаментальну проблему програмува ... Читать дальше »
Категория: Програмування | Просмотров: 431 | Добавил: Admin | Дата: 25.10.2015 | Комментарии (0)

« 1 2 3 4 »
Вход на сайт

Поиск
Интернет
Здоровье
Афиша
Ситуация на восток
Религия
Архив записей
Каталог сайтов Всего.RU
Рейтинг@Mail.ru
Copyright Ukrainiancontet.at.ua © 2024
uCozЯндекс.Метрика