Суббота, 04.05.2024
Ukrainiancontet.at.ua
Меню сайта
Категории раздела
Програмування [35]
Мови веб-програмування [5]
О компании [0]
Новости игры
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Главная » 2015 » Октябрь » 26 » Інтегрована середовище розробки
20:25
Інтегрована середовище розробки
Інтегрована середовище розробки, IDE (англ. Integrated development environment) — комплекс програмних засобів, що використовується програмістами для розробки програмного забезпечення (ПО).

Середовище розробки включає в себе:
текстовий редактор,
компілятор і/або інтерпретатор,
засоби автоматизації складання,
відладчик.

Іноді містить також засоби для інтеграції з системами керування версіями та різноманітні інструменти для спрощення конструювання графічного інтерфейсу користувача. Багато сучасні середовища розробки також включають браузер класів, інспектор об'єктів і діаграму ієрархії класів — для використання при об'єктно-орієнтованої розробки. IDE зазвичай призначені для декількох мов програмування — такі як IntelliJ IDEA, NetBeans, Eclipse, Qt Creator, Geany, Embarcadero RAD Studio, Code::Blocks, Xcode або Microsoft Visual Studio, але є і IDE для одного визначеного мови програмування — як, наприклад, Visual Basic, Delphi, Dev-C++.

Приватний випадок IDE — середовища візуальної розробки, які включають в себе можливість візуального редагування інтерфейсу програми.

спользование IDE для розробки програмного забезпечення є прямою протилежністю способу, в якому використовуються незв'язані інструменти, такі як (текстовий редактор), компілятор, і т. п. Інтегровані середовища розробки були створені для того, щоб максимізувати продуктивність програміста завдяки тісно пов'язаних компонентів з простими користувацькими інтерфейсами. Це дозволяє розробнику зробити менше дій для перемикання різних режимів, на відміну від дискретних програм розробки. Однак, так як IDE є складним програмним комплексом, то середовище розробки зможе якісно прискорити процес розробки ПЗ лише після спеціального навчання. Для зменшення бар'єру входження багато досить інтерактивні, а для полегшення переходу з однієї на іншу інтерфейс у одного виробника максимально близький, аж до використання одного IDE.

IDE зазвичай являє собою єдину програму, в якій проводиться вся розробка. Вона, як правило, містить багато функцій для створення, зміни, компілювання, розгортання і налагодження програмного забезпечення. Мета інтегрованого середовища полягає в тому, щоб об'єднати різні утиліти в одному модулі, який дозволить абстрагуватися від виконання допоміжних завдань, тим самим дозволяючи програмісту зосередитися на вирішенні власне алгоритмічної завдання та уникнути втрат часу при виконанні типових технічних дій (наприклад, виклик компілятора). Таким чином, підвищується продуктивність праці розробника. Також вважається, що тісна інтеграція задач розробки може далі підвищити продуктивність за рахунок можливості введення додаткових функцій на проміжних етапах роботи. Наприклад, IDE дозволяє проаналізувати код і тим самим забезпечити миттєвий зворотний зв'язок і повідомити про синтаксичні помилки.

Більшість сучасних IDE є графічними. Але перші IDE використовувалися ще до того, як стали широко застосовуватися операційні системи з графічним інтерфейсом — вони були засновані на текстовому інтерфейсі з використанням функціональних і гарячих клавіш для виклику різних функцій (наприклад, Turbo Pascal, створений фірмою Borland).

Перші IDE були створені для роботи через консоль або термінал, які самі по собі були новинкою: до того, програми створювалися на папері, вводилися в машину за допомогою попередньо підготовлених паперових носіїв (перфокарт, перфострічки) і т. д.

Dartmouth BASIC був першою мовою, який був створений з IDE, і був також першим, який був розроблений для використання в консолі або терміналі. Ця IDE (частина Dartmouth Time Sharing System) управлялася за допомогою команд, тому істотно відрізнялася від пізніших, керованих за допомогою меню і гарячих клавіш, і тим більше графічних IDE, поширених у XXI столітті. Однак вона дозволяла редагувати вихідний код, управляти файлами, компілювати, налагоджувати і виконувати програми способом, принципово подібним сучасним IDE.

Maestro I — продукт від Softlab Munich, був першою в світі інтегрованою середовищем розробки програмного забезпечення в 1975 р.[2] і, можливо, світовим лідером в цій ринковій ніші протягом 1970-х і 1980-х років. Він був встановлений у 22000 програмістів у всьому світі. До 1989 року 6000 копій було встановлено у Федеративній Республіці Німеччина. Нині Maestro I належить історії і може бути знайдений хіба що в Музеї Інформаційної технології в Арлінгтоні.

Однією з перших IDE з можливістю підключення плагінів була Softbench.

Інтегровані середовища розробки також часто підтримують позначки в коментарях у вихідному тексті програм, відзначає місця, що потребують подальшої уваги або передбачають внесення змін, такі як TODO, FIXME і т. п
Категория: Програмування | Просмотров: 552 | Добавил: Adminn | Теги: Інтегрована середовище розробки | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт

Поиск
Интернет
Здоровье
Афиша
Ситуация на восток
Религия
Архив записей
Каталог сайтов Всего.RU
Рейтинг@Mail.ru
Copyright Ukrainiancontet.at.ua © 2024
uCozЯндекс.Метрика