Среда, 27.11.2024
Ukrainiancontet.at.ua
Меню сайта
Категории раздела
Програмування [35]
Мови веб-програмування [5]
О компании [0]
Новости игры
Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0
Главная » 2015 » Октябрь » 25 » Сервіс-орієнтована архітектура
23:27
Сервіс-орієнтована архітектура
Сервіс-орієнтована архітектура (SOA, англ. service-oriented architecture) — модульний підхід до розробки програмного забезпечення, заснований на використанні розподілених, слабо пов'язаних (англ. loose coupling) замінних компонентів, оснащених стандартизованими інтерфейсами для взаємодії за стандартизованими протоколами.

Програмні комплекси, розроблені відповідно до сервіс-орієнтованою архітектурою, зазвичай реалізуються як набір веб-служб, взаємодіючих за протоколом SOAP, але існують і інші реалізації (наприклад, на базі jini, CORBA, на основі REST).

Інтерфейси компонентів в сервіс-орієнтованої архітектури інкапсулюють деталі реалізації (операційну систему, платформу, мова програмування) від інших компонентів, таким чином забезпечуючи комбінування і багаторазове використання компонентів для побудови складних розподілених програмних комплексів, забезпечуючи незалежність від використовуваних платформ та інструментів розробки, сприяючи масштабованості і керованості створюваних систем.

Архітектура не прив'язана до якоїсь певної технології. Вона може бути реалізована з використанням широкого спектру технологій, включаючи такі технології як REST, RPC, DCOM, CORBA або веб-сервіси. SOA може бути реалізована, використовуючи один з цих протоколів і, наприклад, може використовувати додатково механізм файлової системи для обміну даними.

Головне, що відрізняє SOA - це використання незалежних сервісів з чітко визначеними інтерфейсами, які для виконання своїх завдань можуть бути викликані певним стандартним способом, за умови, що сервіси заздалегідь нічого не знають про додатку, який їх викликає, а додаток не знає, яким чином сервіси виконують своє завдання.

Елементи сервіс-орієнтованої архітектури, за: Dirk Krafzig, Karl Banke, and Dirk Slama. Enterprise SOA. Prentice Hall, 2005

SOA також може розглядатися як стиль архітектури інформаційних систем, який дозволяє створювати додатки, побудовані шляхом комбінації слабо пов'язаних і взаємодіючих сервісів. Ці сервіси взаємодіють на основі якогось певного платформно-незалежної і мовно-незалежного інтерфейсу (наприклад, WSDL). Визначення інтерфейсу приховує мовно-залежну реалізацію сервісу.

Таким чином, системи, засновані на SOA, можуть бути незалежні від технологій розробки і платформ (таких як Java, .NET і т. д.). Наприклад, сервіси, написані на C#, що працюють на платформах .Net і сервіси на Java, що працюють на платформах Java EE, можуть бути з однаковим успіхом викликані загальним складовим додатком. Програми, що працюють на одних платформах, можуть викликати сервіси, які працюють на інших платформах, що полегшує повторне використання компонентів.

SOA може підтримувати інтеграцію та консолідацію операцій у складі складних систем, однак SOA не визначає і не надає методологій або фреймворків для документування сервісів.

Мови високого рівня, такі як BPEL, або специфікації, такі як WS-CDL і WS-Coordination, розширюють концепцію сервісу, надаючи метод оркестрации, для об'єднання дрібних сервісів у більш великі бізнес-сервіси, які, в свою чергу, можуть бути включені до складу технологічних процесів та бізнес-процесів, реалізованих у вигляді складових додатків або порталів.

Використання компонентної архітектури (SCA) для реалізації SOA — це область поточних досліджень
Категория: Програмування | Просмотров: 523 | Добавил: Admin | Теги: Сервіс-орієнтована архітектура | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт

Поиск
Интернет
Здоровье
Афиша
Ситуация на восток
Религия
Архив записей
Каталог сайтов Всего.RU
Рейтинг@Mail.ru
Copyright Ukrainiancontet.at.ua © 2024
uCozЯндекс.Метрика